| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 15.88 mm |
| Max Operating Temperature | 55 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Tube |
| Voltage Rating | 1500 V (1.5 kV) |
| Depth | 21.59 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material(Contact Finish) | Bronze |
| Pitch | 2.54 mm |
| Current Rating | 10 mA |
| Orientation | Right Angle |
| Gender | Female |
| Shielding | Shielded |
| Direction(Counting Sequence) | |
| Number of Positions | 14 |
| Housing Material | Polyester |
| Number of Ports | 1 |
| Housing Color | Black |
| Number of Positions Loaded | 8 |
| Mounting Angle | Right Angle |
| Performance Category | |
| Accessory Type | |
| USOC Codes | RJ45 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
